Задай въпрос тук
cveta georgieva cveta georgieva управител

Признава ли се Данък натура за разход?



Здравейте!

Имам фирма ЕТ (магазинче за хранителни стоки), и тъй като имам и икономическо образование, си водя сама счетоводството. Съгласно новите изисквания по ЗКПО си изчислих данъка натура и следва да го внеса.

Този данък натура, който ще внеса, признава ли ми се за разход на ЕТ и как да го отразя в декларацията по чл.50 от ЗДДФЛ?

Благодаря предварително за отговора!



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл.206 от ЗКПО Разходът и данъкът върху него се признават за данъчни цели в годината на начисляване и не формират данъчна временна разлика по реда на ЗКПО.

    В Декларация по чл,50 в приложенията към нея ще попълните позицията отнасяща се за данък върху разходите

    Моля имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата