Задай въпрос тук
Panomirova Dimova Panomirova Dimova Потребител

Сгрешена фактура при ВОД



Здравейте,

Издадена е фактура към държава в ЕС. Ако е допусната грешка във фактурата, но не е уведомена държавата-получател на документа, има ли как от самата държава да засекат, че в дневниците тук в Б-я е декларирана фактура, която е преправена без да бъдат уведомени, т.е. различна от тази, която те са декларирали там? Не в България, а в държавата-получател има ли как това разминаване да бъде засечено?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 125 ал.2 от ЗДДС Вие сте длъжни да подавате VIES декларация за извършените вътреобщностни доставки, а именно тази декларация се използва за обмен на информация между държавите членки.

    Уведомете държавата-получател и им изпратете коригираната фактура, за да могат декларираните данни в двете държави членки да са еднакви.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата