Задай въпрос тук
Momchil Iliev Momchil Iliev Потребител

ДДС при продажби на имоти от ЕООД



Здравейте,
Имам закупени 6 имота, сделките са осъществявани в продължение на 8 месеца, имотите са на името на фирмата ми, която е ЕООД, закупени са с инвестиционна цел и сега смятам да ги продам. От няколко места чувам, че не мога да се осланям на чл.45, ал.3 от ЗДДС - трябва ли да начислявам ДДС на имотите при продажбата им, след като фирмата ми е регистрирана по ДДС, а имотите са в експлоатация от повече от 10 години, но са собственост на фирмата едва от няколко месеца? При покупката на имотите не е начислявано ДДС, защото са купувани от частни лица.

В чл. 45, ал.3 се говори за имоти, които са в експлоатация над 60 месеца - имотите ми отговарят на това условие, тоест би трябвало да не се налага да начислявам ДДС при продажба, но от друга страна всеки счетоводител, с когото говорих казва, че от НАП приемат една сделка по този член, всички останали ще трябв ада бъдат обложени с ДДС при продажбата им.



Отговори

Свързани документи със ЗДДС