Задай въпрос тук
Соня Табакова Соня Табакова професор

Право на командировъчни



Имам ли право на командировка в града, в който е постоянният ми адрес? Постоянната ми работа и настоящият ми адрес са в друг град.



Отговори

  • Здравейте,


    Наредбата за командировките в страната гласи :

    чл.27 Не се заплащат квартирни пари, когато е ползвана безплатна държавна или обществена квартира, когато командировката е в населеното място, където живее командированият или семейството му, и в случая по чл. 24, ал. 2.

    В качеството Ви на командирован ще имате право на дневни и пътни, но не и на квартирни пари.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда