Задай въпрос тук
Игор Дяков Игор Дяков председател год.техн.прегледи

Изпитателен срок при промяна на условията по договор



Здравейте,
Ако бъда преназначен на една и съща длъжност, но от 4 часа работен ден на 8 часов ден /пълен/ могат ли пак да ми поставят изпитателен срок, при положение, че от първия изпитателен срок са минали 3 месеца?

В договора ми има 6 месеца изпитателен срок в полза на работодателя.



Отговори

  • Здравейте,

    Отговорът е не, не могат.

    За една и съща работа, с един и същ работник или служител, в едно и също предприятие трудов договор със срок за изпитване може да се сключва само веднъж. (чл. 70, ал. 5 от Кодекса на труда).


    Поздрави,
    Цветан Терзийски.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда