Кики Кирова Кики Кирова Потребител

Префактуриране на транспорт на фирма в ЕС



Здравейте,
Необходимо е да префактурираме транспортна услуга на фирма, регистрирана по ДДС в Полша. Транспортната услуга се извършва в България от Пловдив до Варна. Трябва ли да им начислим ДДС или фактурата да бъде без ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    От така зададения върпос разбирам, че реалният изпълнител на транспортната услуга не сте вие, а друга фирма. В този случай вие извършвате стандартна услуга, като наемате друга фирма да извърши транспорта вместо вас. При такава доставка издадената от вас фактура ще трябва да бъде с 0% ДДС.

    За справка: чл. 21, ал. 2 от ЗДДС

    Моля имайте предвид, че това е лично мение на автора и няма обвързващ характер!

    С уважение!
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->