Задай въпрос тук
Georgi Atanasov Georgi Atanasov счетоводител

Корекция на ДДС при износ на стоки



Здравейте,

Занимаваме се търговия на стоки, които купуваме в България и ползваме данъчен кредит. Искаме да продадем стоките на лице установено в Македония. Имаме митническа декларация за износ на стоките.

В този случай прави ли се корекция на ползвания данъчен кредит?



Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 79 ал.1 от ЗДДС корекция би следвало да се извърши, ако закупените стоки бъдат използвани за освободена доставка. При вашия случай ще се издаде фактура с 0% ставка и като основание за неначисляване на ДДС ще се посочи чл. 28 от ЗДДС. Тоест доставката ви е облагаема, а не освободена и няма да се извършва корекция на ползвания данъчен кредит.

    Поздрави,
    Габриела Данаилова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС