RUMYANA Ilieva RUMYANA Ilieva счетоводител

Продажба на земя /УПИ/



ООД при покупка на земя (УПИ) през 2007 година не е ползвало данъчен кредит. В ЗДДС УПИ не е освободена сделка. След като не е ползван данъчен кредит, при продажба на същата трябва ли да се начисли ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Според закона е свободена доставката на стоки или услуги:
    - които са използвани изцяло за извършването на освободени доставки и на това основание не е било упражнено правото на приспадане на данъчен кредит по отношение на начисления данък при тяхното производство, придобиване или внос;
    - при производството, придобиването или вноса на които не е било налице право на приспадане на данъчен кредит

    За справка: чл. 50 ЗДДС

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->