Zoi Stoyanova Zoi Stoyanova счетоводител

Право на данъчен кредит



Здравейте,
Нашето дружество имаше подписан договор за търговско представителство, който обаче за 2016г. не се поднови. През м. март персонала беше съкратен. Офиса съществува и се плаща наем. Данъчният кредит се формира само от получените фактури за наем.

След като в 2016 г. няма да има отчетени приходи, има ли основание да ни бъде отказан данъчния кредит?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако плащате наем и не осъществявате стопанска дейност, то няма да имате право да възстановявате ДДС.

    Съгласно чл. 69 ал. 1 от ЗДДС когато стоките и услугите се използват за целите на извършваните от регистрираното лице облагаеми доставки, лицето има право да приспадне данъчен кредит.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->