Задай въпрос тук
Деница Петаларова Деница Петаларова работник склад

Обезщетение за безработица след съкращаване по чл.328 ал.1 т.3 от КТ



Съкратена съм по чл.328 ал.1 т.3 от КТ. Имам ли право да се запиша на борсата по труда?

Предварително благодаря!



Отговори

  • Да, имате това право. При прекратяване на трудов договор на основание чл.328, ал.1, т.3 от Кодекса на труда имате право на обезщетение от бюрото по труда като време в зависимост от вашия трудов стаж и като обезщетение в зависимост от размера на сумите, върху които сте били осигурявани.

    Времето, за което ще имате право на обезщетение се определя в зависимост от Вашия трудов стаж до момента.

    Осигурителен стаж Период за изплащане
    /години/ на обезщетението (месеци)
    до 3 години - 4 месеца
    от 3 до 5 години - 6 месеца
    от 5 до 10 години - 8 месеца
    от 10 до 15 години - 9 месеца
    от 15 до 20 години - 10 месеца
    от 20 до 25 години - 11 месеца
    над 25 години - 12 месеца

    Единствено правото на обезщетение за безработица може да ви бъде отказано ако сте получавали такова през последните 3 години.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда