Задай въпрос тук
Йорданка Терзийска Йорданка Терзийска счетоводител

Неизползван годишен отпуск



Служител е на безсрочен трудов догово и не си е ползвал отпуск за 2016г. Позволено ли е да му се изплати неизползвания годишен отпуск?



Отговори

  • Здравейте !

    На основание чл.224, ал.1 от Кодекса на труда единствено и само при прекратяване на трудовото правоотношение работникът или служителят има право на парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск.

    По време на действието на трудов договор изплащането на пари вместо неизползвани дни платен годишен отпуск е абсолютно забранено.


    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата