Павлина Колева Павлина Колева Потребител

Фактура за закупен актив от Англия



Здравейте,

Имам VAT receipt за закупен телефон, издаден в Англия. Телефонът е закупен на място там и от магазина са издали този документ. Трябва ли да ме притеснява, че документът не е инвойс?

Документът, с който разполагам има всички реквизити на първичен счетоводен документ, като има начислен ДДС. Искам също да попитам дали е на лице ВОП в случая? Би трябвало да не е, тъй като доставката на стоката е завършена в магазина в Англия. Трябва ли да се издава протокол по чл.117 от ЗДДС и ако да - какво да ползвам за данъчна основа - цялата стойност от документа или данъчната основа от документа?



Отговори

  • Здравейте,

    Относно първата част на Вашия въпрос - за счетоводни цели документът е признат, тъй като съдържа всички необходими реквизити съгласно чл.6 от Закона за счетоводството.

    Съгласно чл. 7 и чл. 13 от ЗДДС не е налице ВОП на стоки, тъй като стоките не се транспортират, съответно няма основание за издаване на протокол по чл.117 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->