Задай въпрос тук
Таня  Николова Таня Николова Потребител

Изчисляване на сума по договор за наем на инструменти



Здравейте,
Налага ми се за първи път да изплащам сума по договор за наем на инструменти. По договор е 10% в/у работната заплата на месец. Tрябва ли да слагам първо нормативно признати разходи 25% върху получената сума и след това да изчисля 10% ДОД или не? Ще съм wи благодарна, ако ми помогнете при изчисляването на възнаграждението.





Отговори

  • Здравейте,

    да уточним
    1 - вие сте ЮЛ и наемате инструменти от ФЛ по договор за наем?
    2 - за каква заплата става въпрос?
  • Да ние сме Бюджетно мероприятие и трябва да платим наем на инструменти на служителите.. По колективен трудов договор наема е 10% от мин. РЗ, т.е 10% от 420лв.
  • Данъкът се начислява след приспадане на нормативно признатите разходи. Задължение за удържане и внасяне на данъка за четвъртото тримесечие е налице ако получателя на дохода писмено е изразил това. В противен случай този данък се удържа с ГДД по чл.50.

    Хубав ден!
  • Благодаря.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ