Задай въпрос тук
Наташа Градинарска Наташа Градинарска Потребител

Дарение на ЮЛНЦ



Здравейте,
Искаме да направим дарение /парична сума/ от ООД на ЮЛНЦ, но и на двете дружества Управителят и Председателят на УС са едно и също лице. Това проблем ли е за дарението и ще трябва ли задължително сумата да се преведе по банков път?



Отговори

  • Здравейте,

    няма проблем да направите дарение от ООД на ЮЛНЦ, при положение, че Управителят и председателят са едно и също лице.

    Единствената отговорност, която може да бъде потърсена е на основание чл. 19 от ДОПК, ако се констатира, че с тези си действия умишлено сте намалили имуществото на ООД с цел неплащане на задължения за данъци или задължителни осигурително вноски.

    Относно дали превода на сумата трябва да е по банков път.
    Съгласно Закона за ограничаване на плащанията в брой, ако сумата е над или равна на 10 000 лв., то плащането трябва да бъде извършено по банков път.

    Поздрави,
    Цветан Терзийски.
  • Много Ви благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО