Марина Запрянова Марина Запрянова Офис асистент

Отпуск за погребение на роднина



Здравейте,
Дали имам право на отпуск за погребение на чичо ми - мъж на сестрата на баща ми?



Отговори

  • Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя при смърт на родител, дете, съпруг, брат, сестра и родител на другия съпруг или други роднини по права линия - 2 работни дни.
    Следователно Вие нямате право на отпуск за погребението на вашия чичо.


    Справка чл.157,ал.1т.3 от КТ.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->