Задай въпрос тук
Петя Георгиева Петя Георгиева Потребител

Покупка на стоки от ЕС ненапускащи територията на ЕС



Българска фирма купува стока от Словения, като стоката не напуска територията на Словения. Продава я на фирма пак в Словения.

Как да отразя покупката и след това продажбата? Ще се начислява ли ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 12 от ЗДДС дружеството извършва доставка на стока, която е с място на изпълнение извън територията на страната. При доставка на стока, която не се изпраща, мястото на изпълнение е там където се намира стоката при прехвърляне на собствеността, съответно в този случай мястото на изпълнение е на територията на Словения и вие трупате оборот за регистрация там като след достигане на същия следва да се регистрирате по ДДС и да начислявате размерът на данъка определен в Словения.
    Все пак във връзка с чл. 69, ал. 2 от ЗДДС може да отразите тези доставки в колона 23 от дневника за продажби, а фактурите за покупката на стоките може да посочите в колона 9 /без право на данъчен кредит/ от дневник покупки.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС