Vanya Mıhaılova Vanya Mıhaılova Потребител

Праг за регистрация по ЗДДС



Здравейте,
Фирма, неригистрирана по ДДС продава стоки на Румънска фирма, която също няма регистрация по ДДС и ги превозва до там за своя сметка. Има ли стойностен праг за регистрация по ДДС при износ в ЕС или извън ЕС?



Отговори

  • Здравехте,
    Дружеството ще осъществява облагаеми доставки с място на изпълнение на територията на страната (за справка чл. 17, ал. 2 във връзка с чл. 12 от ЗДДС). При достигане на оборот от 50 000 лв (за 12 последователни месеца), имате задължение да се регистрирате (подлежите на задължителна регистрация по чл. 96 от ЗДДС).
    Когато се регистрирате по ДДС и извършвате доставки към данъчно незадължени лица, местни за държави членки, попадате в обхвата на дистанционни продажби (за справка чл. 14 и чл. 20 от ЗДДС). В този случай трябва да следите оборота, който реализирате във всяка отделна държава и да се информирате за техните прагове за регистрация.

    Поздрави,
    Соня Чобанова
  • Благодаря Ви!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->