Лейла Ауриела Лейла Ауриела Потребител

Договор по заместване



Здравейте,

Във фирмата в която съм аз с още няколко момичета всичките сме с договор по заместване тъй като предишните служителки, всичките са в майчинство. Наскоро разбрахме, че 1 от предишните служителки (моят титуляр) няма да се завърне. От всичките на работа които сме тук, аз постъпих последна и съм заместничка на служителката, която няма да се върне.

Ще направят ли моя договор постоянен, или ще направят някоя от колежките ми тъй като те са преди мен във фирмата?

Благодаря за отделеното време!



Отговори

  • Здравейте,
    Трудов договор сключен като срочен договор за заместване на отсъстващ работник или служител, се превръща в договор за неопределено време, ако трудовият договор със замествания служител се прекрати по време на заместването.

    За справка: чл. 69 (2) от Кодекс на труда

    Поздрави,
    Соня Чобанова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->