Задай въпрос тук
СВЕТЛАНА ДИМИТРОВА СВЕТЛАНА ДИМИТРОВА Потребител

Договор по чл 114



Може ли лице да сключи 2 договора по чл.114 при различни работодатели на 8 часа, като при единия работи 10 дни в месеца, а при другия 11, ако работните дни за този месец са 21 или съответо 10 дни при единия и 12 при другия, ако работните дни са 22?



Отговори

  • Здравейте,

    Не виждам пречка за сключване на два трудови договора с основание чл. 114 от Кодекса на труда.
    Що се отнася до дните по различните договори - също не виждам пречка за посоченото разпределение на дните.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата