Задай въпрос тук
Olia Petrova Olia Petrova Потребител

Продажба на стоки в ЕС



Здравейте.
Българска фирма не е регистрирана по ЗДДС. Иска да продава стоки на физически лица и нерегистрирани фирми в страни от ЕС. Освен това същата фирма иска да извършва и износ отново към физически лицаа, извън ЕС. Трбава ли фирмата да се регистрира за тезите на тази търговия по ЗДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Дружеството ще осъществява облагаеми доставки с място на изпълнение на територията на страната /за справка чл. 17, ал. 2 във връзка с чл. 12 от ЗДДС/. След като достигнете облагаемия оборот от 50 000 лв. сте задължени да се регистрирате по ДДС.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->