Задай въпрос тук
Петя Тодорова Петя Тодорова Потребител

Договор по чл. 68 или 67 от КТ



Здравейте

Как е по правилно да се сключи ТД с изпитателен срок в полза на работодателя? Работата не е временна и сезонна. Чл. 68, ал. 1 т. 1 във връзка с чл .70 от КТ подходящ ли е?



Отговори

  • Според мен правилно е чл. 67, ал.1, т. 1 във връзка с чл.70 от КТ.

    Анелия Петрова
  • Здравейте,

    видях, че искате да сключите договора със срок за изпитване в полза на работотателя. Това трябва да бъде изрично посочено, защото ако не бъде посочено, срокът за изпитване се счита за уговорен в полза на двете страни.

    Поздрави,
    Цветан.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата