Elisaveta Dobreva Elisaveta Dobreva Роянова еоод Тех. сътрудник

Годишен данък МПС



Автомобилът ми бе откраднат през 2012 г. и в продължение на 4 години водих дела със застрахователната компания. До този момент не е отчислен от КАТ поради липса на документи (голям рег. талон)

Дали дължа данък от момента в които ми е отнет автомобила до 2016 г.?



Отговори

  • Здравейте,
    позовавайки се на чл. 52. ЗМДТ - С данък върху превозните средства се облагат превозните средства, регистрирани за движение по пътната мрежа в Република България.
    Съгласно чл. 58 (4) ЗМДТ - За превозните средства, на които е прекратена регистрацията, данък не се дължи от месеца, следващ месеца на прекратяване на регистрацията за движение.
    Прекратяване на регистрацията на откраднато ПС се извършва въз основа на писмено заявление от собственика след обявяване за издирване и отразяване на информацията в Автоматизираната информационна система "Издирвателна дейност".
    Съответното звено "Пътна полиция" при СДВР или ОДМВР въз основа на заявление от собственика на ПС издава на удостоверение за прекратена регистрация.

    След като няма подадено заявление и регистрацията на автомобила Ви не е прекратена, дължите данък за четирите години.

    Поздрави,
    Соня Чобанова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗМДТ

-->