Задай въпрос тук
meltem  ivanova meltem ivanova Потребител

Бременост в изпитателен срок



Здравейте,

започнах работа преди месец. Договорът ми е със срок на изпитване 6 месеца.

Сега разбрах, че съм бременна. Могат ли да ме освободят ако евентуално изляза в болничен? И ако съм безработна имам ли право на обезщетение за бременност и раждане и какво трябва да направя?

Благодаря



Отговори

  • Ако срокът на изпитване е уговорен в полза на работодателя, то в рамките на изпитателния срок той може да прекрати трудовия договор с вас, въпреки че в този момент сте бременна. В този случай вие не попадате под закрилата на закона предвидена в чл.333 от КТ.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда