Павлина  Георгиева Павлина Георгиева Потребител

Преназначаване на срочен договор



Здравейте,
Работя от 18 години на постоянен трудов договор. В предприятието въвеждат ново щатно разписание и искат да ме преназначат на нова длъжност, със същите функции, но на срочен трудов договор.

Имат ли право на такова преназначаване?



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 67, ал. 3 от КТ, работодателят няма право едностранно да променя ТД от безсрочен в срочен: "Трудовият договор за неопределено време не може да се превръща в договор за определен срок, освен при изричното желание на работника или служителя, изразено писмено."

    Поздрави,
    В. Родева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->