Бистра Георгиева Бистра Георгиева Потребител

Работа след пенсиониране



Mоже ли пенсионер да започне работа на същото място през годината в която се е пенсионирал?



Отговори

  • Здравейте,
    няма пречка едно лице, което е пенсионер да извършва трудова дейност, освен ако не е с намалена трудоспособност и това не противоречи с разпоредбите на ТЕЛК.
    От 01.01.2015 г. беше отменено изискването на чл. 94, ал.2 от КСО, че пенсия се отпуска от датата на прекратяване на ТПО, следователно лицето може да подаде Заявление за отпускане на пенсия и да продължи да извършва трудовата си дейност.
    Пречка може да възникне, ако става въпрос за длъжност, която се заема чрез конкурс или избор, в този случай лицето, което се пенсионира може и да не успее да се върне на предходната си длъжност, ако се явят по-добри кандидатури.

    Оставам на разположение за въпроси и коментари.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->