Александрина  Пенчева Александрина Пенчева счетоводител

Туроператор към туроператор в страна извън ЕС



Здравейте,

Туроператор регистриран по ДДС в България, купува услуга от друг регистриран по ДДС в България туроператор и я продава на иранска туроператорска фирма. Каква фактура трябва да издаде българския туроператор на иранския и трябва ли да прави марж за сделката?



Отговори

  • Здравейте,

    Предполагам въпроса Ви е дали трябва да начисляване ДДС или не. Това зависи от мястото на осъществяване на туристическата услуга - ако туристичестката услуга е осъществена на територията на страната, то трябва да имаме начисляване на ДДС. Трябва да се използва марж за определяне на данъчната основа съгласно чл. 139 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->