Задай въпрос тук
Елена Кръстева Елена Кръстева Потребител

Фактура при покупка на имот



Здравейте,

Закупих имот от юридическо лице, регистрирано по ДДС. Трябва ли да ми се издаде фактура и необходима ли ми е тя, или може и без, след като аз съм физическо лице?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    На основание чл. 113, ал. 3 от ЗДДС, фактура може да не се издава за доставки, по които получателят е данъчно незадължено физическо лице.

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->