Потребител

Пенсиониране



На 16.05.2016г. навърших години за пенсиониране, но Директорът на училището ми предлага да не се пенсионирам и да продължа да работя още една година - защо не мога да се пенсионирам и да продължа да работя? Губя ли от това и кое е по-изгодно за мен?



Отговори

  • Здравейте,
    предвид оскъдната информация, която сте предоставили, бих могла да дам следното предположение:
    1. Имате ли право на обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ - това е обезщетение, което Ви се полага, ако сте работили през последните 10 години при същия работодател. Ако към настоящият момент не сте натрупали тези 10 години, вероятно това е причината, да ви предлагат да работите още една година, за да може да се възползвате от получаването на това обезщетение.
    !!! Обезщетението по чл. 222, ал. 3 от КТ е дължимо при прекратяване на трудовия договор и се изплаща само веднъж
    2. При прекратяване на Вашият постоянен трудов договор, Вие ще освободите това работно място. При освобождаване на това работно място, Директорът трябва да го обяви в Бюрото по труда, тогава съществува риска да не може да се върнете на това работно място.
    Вероятно има и други съображения да не Ви прекратяват трудовото правоотношение, но можем само да гадаем.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->