ATM 959 ATM 959 свободна

Данъци при продажба на идеални части от наследствен имот



Здравейте,
Съпругата ми притежаваше 2/3 идеални части от апартамент получен от делба на наследство през 2008г. Дали аз и децата ми дължим на общо основание данък за продажбата през 2016 на идеалните части от имота, който получихме като наследство от починалата ми през 2015г съпруга? Или в нашия случай се прилага нещо различно от чл.13, ал.1 от ЗДДФЛ?



Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като сте получили тези 2/3 идеални части от апартамент по реда на наследство от съпругата ви, то при продажбата му вие сте освободени от облагане на приходите от продажбата по реда на ЗДДФЛ.

    За справка в нормативната уредба:
    - Чл. 13 ал.1 т.26 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Даниъл Славчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->