Задай въпрос тук
Iskra Checheva Iskra Checheva Потребител

Освобождаване от работа по чл.325, т.4



Здравейте,
Ако ме освободят от работа по чл.325, т.4 имам ли право на обезщетение от бюрото по труда и то ще бъде ли в пълен размер или ще е минималното?



Отговори

  • При прекратяване на трудов договор по чл.325, ал.1, т.4 от Кодекса на труда (със завършване на определената работа) ще имате право на обезщетение в пълен размер от бюрото по труда като време в зависимост от вашия трудов стаж и като обезщетение в зависимост от размера на сумите, върху които сте били осигурявани.

    Времето, за което ще имате право на обезщетение се определя в зависимост от Вашия трудов стаж до момента.

    Осигурителен стаж Период за изплащане
    /години/ на обезщетението (месеци)
    до 3 години - 4 месеца
    от 3 до 5 години - 6 месеца
    от 5 до 10 години - 8 месеца
    от 10 до 15 години - 9 месеца
    от 15 до 20 години - 10 месеца
    от 20 до 25 години - 11 месеца
    над 25 години - 12 месеца

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата