Потребител

Напускане по време на изпитателен срок



Имам договор с изпитателен срок, но искам да напусна без предизвестие. Дължа ли нещо на фирмата?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако договорът е сключен така, че изпитателният срок да е във Ваша полза или в полза и на двете страни, тогава можете да напуснете без предизвестие. Ако срокът за изпитване е сключен в полза на работодателя, при напускане от Ваша страна без предизвестие, дължите обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.
  • Здравейте.
    Мисля, че има още един вариант: Тъй като по силата на 70,ал.3 от КТ "През време на изпитването страните имат всички права и задължения както при окончателен трудов договор."ако съществуват обстоятелствата на нарушени трудови право по смисъла на чл.327 от КТ,можете да прекратите ТД без предизвестие, т.е.веднага?
    Нужно е да съществуват писмени доказателства за нарушенията, а също и да се входира заявлението Ви.

    kazimirc4
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->