Задай въпрос тук
ОПТИМА ОПУС ООД ОПТИМА ОПУС ООД

Прилагане на чл.50 отЗДДС при продажбата на недвижим имот, който не е стар



Здравейте,
ЕООД регистрирано по ЗДДС закупува апартамент от физическо лице без фактура /на основание нотариален акт/, който не е нов. Трябва ли при последваща продажба на апартамента да се начисли ДДС на основание чл.50 от ЗДДС или мога да се възползвам от правото на чл.45, ал.3 и да третирам продажбата на апартамента като освободена доставка и да не начислявам ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Във връзка с поставения въпрос моето мнение е, че може да приложите разпоредбата на чл. 45, ал. 3 и тъй като не сте ползвали данъчен кредит, при придобиването на апартамента не възниква задължение да извършвате корекция.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->