Задай въпрос тук
Георги Тодоров Георги Тодоров студент

Наем помещение от физическо лице и ДДС дневници



Здравейте,
Офисът ни ще е нает от физическо лице, което не е регистрирано по ДДС. Той ще ни издава разписка за наема. Имаме сключен договор за наем, ще му плащаме всеки месец по банков път. Ще удържаме авансов данък - 10%, след приспадане на 10% признати разходи и разликата ще му е превеждаме.

Трябва ли плащането (по договора , въз основа на разписката) да го отразяваме в Дневника за покупки по ДДС, тъй като се регистрирахме по ДДС?



Отговори

  • Здравейте!

    Съгласно чл.112, ал.1 от ЗДДС данъчни документи са фактурата, известието към фактура и протоколът. Разписка, квитанция, сметки и други подобни документи не се отразяват в дневниците по ЗДДС.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата