Задай въпрос тук
Penka Tsvetkova Penka Tsvetkova счетоводител

Фактура за наем на сървър от Русия



Наехме сървър на територията на Русия и сега ще имаме фактура за това. Сега трябва ли да съставяме протокол по чл. 117 и да включим фактурата в дневник покупки и продажби?



Отговори

  • Здравейте,

    Във връзка с поставения въпрос изразявам следното мнение:

    Щом сървърът се намира в Русия, тогова мястото на изпълнение е на територията на Русия. Съгласно разпоредбите на чл. 12 от ЗДДС, щом мястото на изпълнение е извън територията на страната тази доставка е извън обхвата на ЗДДС. Нямате задължение да издавате протокол. Фактурата може да отразите в дневник покупки колона 9 /без право на данъчен кредит/.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->