Задай въпрос тук
Ваня Петкова Ваня Петкова Потребител

Подаване на декларация образец 1



Здравейте,
Дали следва да се подадат два броя декларации образец 1, когато през месеца е имало промяна на длъжността от продавач-консултант НКПД: 52232001 на мърчандайдер, НКПД: 52421002. Не се променя прага на осигуряване, само длъжността.

Подадено е уведомление за промяна на длъжността в НАП. Следва ли да се подават две декларации образец 1 или може само една?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Приложение № 1 към чл. 2, ал. 1 от Наредба № Н-8 в клетка
    12.1. Декларация 1 се попълва номерът на колоната на квалификационната група професии, в която е определена длъжността на лицето, съгласно закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване за съответната година.

    В конкретния случай не е необходимо да се подават две отделни декларации 1. Ако се изготвят две отделни такива в клетка 12.1 и на двете ще е посочена една и съща цифра, защото двете длъжности са в една и съща квалификационна група професии.


    Поздрави,
    Васил Пантев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->