Ирена Недкова Ирена Недкова учител

Обезщетение при пенсиониране на учител



Здравейте!
Аз съм пенсионирана от една година, но продължавам да работя в училище, без да съм прекъсвала трудовия си договор. Сега от 1 септември ми предстои да прекратя договора си. Тогава ще ми бъдат изплатени полагащите ми се заплати.

Тези 10 заплати се изплащат от момента на прекратяване на трудовия договор, съответно напускането на училище, или от датата на пенсиониране?



Отговори

  • Здравейте г-жо Недкова,
    10-те заплати по чл. 222 от КТ се изплащат при прекратяване на трудовия Ви договор. Следва да получите тези заплати с последната си работна заплата.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->