Задай въпрос тук
Пламена Димитрова Пламена Димитрова Потребител

Продажба на автомобил втора употреба



Регистрирано по ЗДДС лице придобива лек автомобил втора употреба от физическо лице (нерегистрирано по ЗДДС) в държава от ЕС. Автомобилът е закупен с цел да се използва в дейността и е заведен в счетоводството като дълготраен актив.

След време собственикът решава да го продаде. Трябва ли да се начислява ДДС? Приложим ли е в случая чл. 50, във връзка с чл. 69 и чл.70 от ЗДДС? Или лицето не е ползвало данъчен кредит, не защото е лек автомобил, а защото купува от нерегистрирано в държавата членка лице и следва да начисли ДДС?



Отговори


  • Здравейте,

    Във връзка с поставения въпрос, мнението ми е, че е приложим чл. 50, ал. 1, т. 2 от ЗДДС, поради ограничение за ползване на данъчен кредит за леки автомобили.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->