Задай въпрос тук
Ганка Димитрова Ганка Димитрова продавач-консултант

Изчисляване на трудов стаж по чл.114 от КТ



Работила съм по единствен трудов договор по чл.114 от КТ на пълно работно време по график. Периодът е от 15.06.2013г до 28.02.2014г вкл. За този период нямам болнични и отпуск. Осигурявана съм на пълно работно време и е заработено пълно работно време за месеца.
Колко трудов стаж ще ми се зачита за пенсиониране? 8 месеца и 11 дни или 8 месеца и 16 дни? Как е изчислението на трудов стаж в този случай?





Отговори

  • Здравейте,

    Без да вземам предвид, че сте работили на договор по чл. 114 от КТ, стаж, при отработена пълна норма за всеки месец, за посочения период следва да ви бъде зачетен 8 месеца и 16 дни.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата