ALBENA DIMITROVA ALBENA DIMITROVA Потребител

Дневник на трудови книжки



Кога се вписва служител в Дневника на трудовите книжки, при положение, че вече има издадена своя трудова книжка - при постъпване на работа или при напускане, или и в двата случая?



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 1, ал. 5 от Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж всеки работодател трябва да води прономерован, прошнурован и заверен с неговия подпис и печат дневник за издадените от него трудови книжки съгласно приложение № 1 към Наредбата.
    Това означава, че работодателят води дневник само за издадените от самия него трудови книжки. Ако при постъпване на работа работникът вече има издадена от предходен работодател трудова книжка, тя не се вписва в дневника.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->