Задай въпрос тук
белкис ахмедова белкис ахмедова Потребител

Отпуск след майчинство



Здравейте,
Майчинството ми свършва на 30.05.2016г., Бременна съм с термин 01.11.2016г. Поради усложнения на бременноста не мога да се върна на работа след 30.05.

Как ще ми се изчисли второто майчинство ако си взема болнични от 31.05.2016? Или ако си взема след 30.05 две седмици платен отпуск и след това болнични?



Отговори

  • И при двата случая - болничен от 31.05.2015 год. или платен отпуск, размера на обезщетението за второто майчинство ще се изчисли от нова база - 24 месеца назад. За месеците на гледане на дете от 1 до 2 годинки - МРЗ за страната (които попадат в обхвата на тези 24 месеца), за месеците в платен отпуск - осигурителния доход, ограничен до нетния и за месеците, през които ползвате болнични - дохода от който е изчислено обезщетението.
  • Отговорът на Марияна Панева е коректен.
    Обезщетението се изчислява съгласно чл. 41 от КСО.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->