Deni Dimitrova Deni Dimitrova Потребител

Осчетоводяване на букмейкърски пункт



Здравейте,
Фирма регистрирана по ЗДДС сключва договор с Евробет и става букмейкърски пункт. По договор ще получава % от сумата на залозите, която сума ще получава касово автоматично след края на деня (на баланса, който вади в края на деня си пише каква сума е за фирмата). Ние трябва ли на края на месеца да издаваме фактура- с ДДС или без ДДС? Как да отчитам този приход?



Отговори

  • Здравейте,

    Комисионата по договора Ви е облагаема доставка по ЗДДС и би следвало да начислите 20 % данък. Вашата дейност не попада в указанията на чл. 48 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->