Задай въпрос тук
Валентина  Христова Валентина Христова счетоводител

Продожба на лек автомобил



Лек автомобил е закупен през 2013г. с фактура от фирма без ДДС, на основание чл.143 ЗДДС. Заведен е като ДМА и е начислявана амортизация. Сега се продава на физическо лице. В продажната фактура следва ли да се начисли ДДС?





Отговори

  • Да, трябва да начислите ДДС при продажбата, ако вашата фирма продавач е регистрирана по ДДС. Ако имате в предвид разпоредбата на чл.50 от ЗДДС, то тя не важи в този случай.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС