Задай въпрос тук
Госпожица Николова Госпожица Николова stajant

Продажба на лек автомобил



Здравейте,
Миналата година закупихме лек автомобил от Германия. Не сме ползвали данъчен кредит. Сега колата е продадена на българска фирма, която не е регистрирана по ЗДДС. Как трябва да се оформи продажната фактура и за каква цена? Кой член да цитираме във фактурата по ЗДДС?



Отговори

  • Ако вашата фирма е регистрирана по ЗДДС, нейната основна дейност не е продажба на автомобили и не е регистрирана като дилър на автомобили втора употреба, в този случай при продажбата на този автомобил на българска фирма сте длъжни във фактурата да начислите ДДС, без значение на това, че фирмата на клиента не е регистрирана по ЗДДС. Ако имате в предвид разпоредбата на чл.50 от ЗДДС, то тя не важи в този случай. Не е нужно да се цитира никакъв член от ЗДДС, защото продавате автомобила по общия ред. Продажната цена се формира по ваша преценка.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС