Кръстинка Митева Кръстинка Митева техник

Неявяване на работа след отпуск



Ако работник си вземе половината платена отпуска за 2016 год. и малко неплатена отпуска, а след това не се яви на работа, т.е напусне без предизвестие, какво следва от това?



Отговори

  • Здравейте. Самоволното отсъствие от работа не е напускане. Погледнете чл-126,т.7, Раздел III.Дисциплинарна отговорност и особено чл.чл.193 и 195 от КТ.

    kazimirc4
  • Здравейте,

    В случай че не искате да се явявате на работа, ще трябва преди това да си пуснете предизвестие за напускане за периода предвиден в трудовия Ви договор.
    Всяко друго нерегламентирано отсъствие може да доведе до дисциплинарно уволнение.
    За повече информация, както Ви е посъветвал и г-н Халачев, вижте чл. 126, чл. 186 - 198 от КТ.

    Поздрави,
    Вера Русинова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->