Задай въпрос тук
   Потребител

Деклариране на приходи и разходи на ЕООД



Здравейте,
Искам да регистрирам ЕООД, което няма да е регистрирано по ЗДДС. Аз ще съм единственит служител. Приходите и разходите ще са малки.

Трябва ли всеки месец да се пускат дневници за приходи и разходи и декларация или на годишна база се декларират в годишната декларация и се правят директно отчети?



Отговори

  • Здравейте,

    Вие не трябва да подавате дневници за покупки, дневници за продажби и справки –декларации щом не сте регистриран по ЗДДС.

    Като данъчно задължено лице, Вие трябва да подадете годишна данъчна декларация по чл.92 от ЗКПО за данъчния Ви финансов резултат и дължимия годишен корпоративен данък. Годишната данъчна декларация се подава в срок до 31 март на следващата година в териториалната дирекция на Националната агенция за приходите по регистрация на данъчно задълженото лице. С нея се подава и годишният отчет за дейността.


    Поздрави,
    Величка Павлова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->