Искра Ангелова Искра Ангелова Служител "Човешки ресурси"

Обезщетение по чл. 222, ал. 3 от КТ



Здравейте,
Може ли обезщетение по чл. 222, ал. 3 да бъде изплащано на части във времето и в какви срокове?



Отговори

  • Здравейте,

    Може да разсрочите изплащането на обезщетението по чл. 222 ал. 3. Може да подпишете и споразумение с лицето на което ще изплащате това обезщетение. Давностния срок изтича след 3 години от датата на която възниква основание за плащането му.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • Благодаря за отговора!

    Бих искала да попитам, ако лицето не желае да сключи споразумение за разсрочено изплащане на това обезщетение, какво следва и дължат ли се лихви за забавените суми! Може ли, при положение, че е започнало изплащането, лицето да осъди бившия вече работодател?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->