Потребител

Освобождаване от работа



Здравеите,
Получих предизвестие по чл.328, ал.1. След това ми казаха, че вместо да ходя 1 месец на работа направо ще ме сакратят по същя чл.328.

Имат ли право в рамките на няколко дни да ми дадат две молби по един и същ член? Като ме сакратят имат ли право да назначат някой на мое място? Аз работех с още една жена като хигиенстка. Работата там е доста и няма как една жена да се справи, защото тя като излезе в отпуск, няма кой да работи. Това че работех като хигиенистка пречи ли ми да си тарся правата?



Отговори

  • Здравейте.Предизвестието по чл.328,ал.1 има още "подточки",т.е правни основания. Много ще е хубаво, ако точно !!! изпишете какво пише в "предизвестието" Ви. Това ще ориентира специалистите за какво става дума.

    kazimirc4
    • 20 Mar 2016 07:58
    • (Потребител)
    • 0
    НА основание чл.328,ал.1,т3 от Кодекса на труда,въз основа намаляване обема на работа може ли по този начин да назначат някой на мое място
    • 20 Mar 2016 12:20
    • (Потребител)
    • 0
    С колежката ми чистехме 2 згради днес разбрах че вече назначиха друг човек на мое място което ме води до мисалта че премахванетд ми нее основателно как така в рамките на една седмица ме сакращават и наемат друг вазможно лие нея да я назначат само за едната зграда макар,че и двете згради се водят кам едно претприатие кам кого трябва да се обарна за да си защитя правата ще чакам с нетарпение отговорат ви благодаря още веднаж
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->