теодора тодорова теодора тодорова Зп счетоводител

Пропуснато увеличение на финансовия резултат



Имаме задължение от 2009 г. към наш контрагент. През 2014 г., когато е изтекъл давностният срок от 5 години по чл.46, ал.1 от ЗКПО, не сме увеличили финансовия резултат с размера на това задължение. Какво можем да направим през 2015 г.?



Отговори

  • Здравейте,

    до колкото разбирам Вие имате задължение към Ваш контрагент, което означава, че за да го изпишете ще отчетете приход. В ЗКПО в чл.46 ал.2 се казва, че разпоредбите на ал.1 не се прилагат когато отчитаме приход. С този приход не се правят данъчни преобразувания.

    Закона Ви задължава, ако не по - рано, то най - късно до петата година да отпишете задължението. Щом сте пропуснали вариантите са да коригирате ГДД до 30 септември ( промяна приложима от 2017 г. насам ), или да го включите в следващия отчетен период.

    Моля, имайте предвид, че това е лично становище на автора и няма обвързващ характер.

    Поздрави,
    Нели
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->