Владимир Гергов Владимир Гергов Архитект

Прекратяване на срочен договор



Здравейте,
Назначен съм на срочен договор до 30,04,2016 година, в който е определено предизвестие за прекратяване на договора в размер на 3 месеца, но не повече от срока на договора. Работодателят ми прекрати договора поради съкращаване на щата. Имам неизползван отпуск за тази година, който предполагам трябва да ми се плати. Освен отпуска, работодателя дължи ли ми някакви други обезщетения?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако работодателят Ви прекрати трудовото правоотношение без да спази описаното в трудовия договор предизвестие и не сте в срок на изпитване, то той Ви дължи обезщетение в размер на брутното Ви трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестие. Работодателят ще Ви дължи обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск за текущата календарна година пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж, и за неизползвания отпуск, отложен по реда на чл. 176 от Кодекса на труда.

    За допълнителна информация- чл.176, 220 и 224 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->