Diana Dimitrova Diana Dimitrova Потребител

Обезщетение при майчинство



Здравейте,
От 2012г. До 12.2014г. Съм била по майчинство върху 480 лв. След което 3 месеца платен отпуск 3 месеца болничен и напуснах работа. До момента съм на борсата с обещетение 11.50 на ден. От 10.03.2016 започвам работа на 500лв. След което от 15 март излизам в майчинство. Горе долу какво обещетение ще получавам първата година?



Отговори

  • Здравейте,

    Първата година от майчинството ще получавате 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 24 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на временната неработоспособност поради бременност и раждане. Дневното парично обезщетение не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната (чл. 91 ал. 1 от КСО)

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->